Oční ambulance - Sokolov, ul. J. K. Tyla

MUDr. Andrej Farkaš - lékař

MUDr. Andrej Farkaš

Po ukončení studií v roce 2003 zvolil oftalmologii za svou specializaci. Je držitelem licence České lékařské komory samostatně pracující lékař, lektor pro oftalmologii. Specializuje se na laserovou a nitrooční refrakční chirurgii, operace šedého a zeleného zákalu, implantace nitroočních čoček  na chirurgii a transplantaci rohovky. 

Provedl přes 6000 operací šedého zákalu a operací sítnic.  Má zahraniční zkušenosti ze stáží a pracovních pobytů v Rakousku, Německu a Anglii. Ve své přednáškové činnosti se věnuje novým trendům v oftalmologii a problematice multifokálních a akomodačních čoček. Aktivně se účastní tuzemských i zahraničních odborných sympozií.

Je členem České oftalmologické společnosti, České společnosti pro refrakční a kataraktovou chirurgii, České vitreoretinální společnosti, American Society of Cataract and Refractive Surgery, European Society of Cataract and Refractive Surgery. Nyní působí jako primář očního oddělení NEMOS Sokolov. 

Motto: ,,Je mi příjemné vstávat s vědomím, že půjdu zase do práce." 

Monika Kubínová - sestra

Monika Kubínová

Od roku 1991 pracovala v nemocnici Sokolov v ambulantní i lůžkové části. V roce 2002 začala pracovat na očním oddělení, kde postupně prošla všemi složkami oddělení od operačního sálu, oddělení a nakonec ambulanci.

V letech 2005-2012 vykonávala pozici vrchní sestry v Nemocnice Sokolov. V NEMOS AMBULANCE pracuje od roku 2012.
Má ukončené atestační studium v oboru managementu a řízení ve zdravotnictví, je certifikovaným externí auditorem kvality, absolvovala kurzy efektivní komunikace a kurzy kvality a bezpečí zdravotní péče.

Ráda se vzdělává v oboru očního lékařství, které ji nepřestává fascinovat tím, co vše lze za pomocí vědy a techniky vylepšit, uzdravit či jakkoliv ulehčit život lidem s poruchou zraku.

Ve svém volnu relaxuje sportem. Závodně se věnuje horskému kolu, a jen tak pro radost plave, běžkuje či chodí po krásách přírody.

Motto: ,, Nic nebude jako kdysi, ale vše může být takové jako ještě nikdy."

MUDr. Diana Virčíková


V roce 2008 ukončila studium na 1. LF Univerzity Karlovy v Praze v oboru všeobecné lékařství. Po studiích nastoupila na oční oddělení nemocnice v Sokolově, kde pracovala na  lůžkové a ambulantní části.  Od roku 2013 přijala nabídku pracovat v NEMOS AMBULANCI. Je členkou ČLK. Záliby : hra na klavír, divadlo, sport. Motto : " Nečiň druhým to co nechceš, aby  oni činili tobě"

Monika Kubínová    MUDr. Andrej Farkaš    

 


Provádíme:

Veškerá dostupná oční vyšetření a ošetření, k tomu také indikace k operačním zákrokům, které vám zajistíme. Naší specializací jsou podrobná vyšetření zaměřená zejména na onemocnění čočky - šedý zákal, poruchy akomodace, specializujeme se na konzultace ohledně implantací speciálních nitroočních multifokálních čoček, onemocnění na zelený zákal a onemocnění sítnice (vyšetření očního pozadí a ev. další vyšetření nepřímým oftalmoskopem, fundus kamerou a OCT).

Vyšetření na zelený zákal je prováděno i speciálním přístrojem HRT. Disponujeme i novým přístrojem pro vyšetření kontrastní citlivosti. 

Provádíme aplikaci a prodej kontaktních čoček, vyšetření zorného pole počítačovým perimetrem (vyšetřuje se každé oko zvlášť - nutná spolupráce pacienta, který mačká tlačítko vždy, když zahlédne světelný bod ve svém zorném poli, daném kopulí vyšetřujícího přístroje).

Zajišťujeme navazující péči:

A) operace šedého zákalu (katarakta) - prováděná téměř výhradně nejmodernější metodou fakoemulsifikace, nyní na nejmodernějším přístroji "Constellation" jediném v Karlovarském kraji

B) refrakční zákroky s implantací čoček multifokálních, bifokálních, akomodačních a fakických na korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatizmu a presbyopie

C) operace sítnice, tj. zadního segmentu oka - tzv. vitrektomie - především u pacientů se závažným onemocněním sítnice a sklivce a také po úrazech

D) operace zeleného zákalu - jak metodou klasickou (trabekulektomie, basální iridektomie), tak i nejnovějšími metodami (hluboké sklerektomie, viskokanalostomie)

E) transplantace rohovek - Hluboká přední lamelární keratoplastika (DALK) , Transplantace endotelu rohovky (DSAEK) - Fuchsova dystrofie, otoky rohovky , Penetrující keratoplastika (PKP) - poškození rohovky v celé tloušťce

F) estetická chirurgie - plastické operace různých změn a útvarů v oblasti očních víček a jejich okolí.

Ceníky jednotlivých hrazených a nehrazených výkonů z veřejného zdravotního pojištění naleznete zde.

Jsme smluvním zařízením zdravotních pojišťoven: VZP, ČPZP, ZPMV, OZP, VoZP, RBP

Ordinační hodiny

Pondělí 7:30 - 12:00 12:30 -15:00
Úterý 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Středa 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Čtvrtek 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Pátek 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00

 

Kontakty

Adresa

J. K. Tyla 1568, 356 01 Sokolov

Telefon 

+420 731 623 046

Email

ocni@nemosambulance.cz

Mapa


Zvětšit mapu
Nahoru Zpět Tisk
Nemos Ostrov vlajka Nemos Sokolov vlajka Nemos Ambulance vlajka
Copyright © 2017 NEMOS NET