Informace o regionu

NEMOS AMBULANCE provozuje svá zařízení v Karlovarském kraji. Naše ordinace se nacházejí hlavně ve městě Sokolov, Karlovy Vary a Ostrov.

Karlovarský kraj je především proslulý svým lázeňstvím. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody, z nichž nejznámější je Mattoni. Karlovarský kraj se nachází na západě území České republiky. Na severu a západě uzavírá území republiky. Jeho rozloha je 3314 km2, což činí 4,25% rozlohy České republiky. Z plochy kraje je 43,1 % pokryto lesy. Z kulturní oblasti je to především Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který nabízí setkání tvůrců domácích i zahraničních. 

Město Chodov proslavil růžový porcelán, který se vyváží do celého světa. 

V souvislosti s lázeňským cestovním ruchem je na území Karlovarského kraje i dostatečná nabídka kulturních zařízení a památkových zón. Celkem je na území kraje 11 divadel, 26 kin a více jak 60 muzeí a galerií.

V horských územích, zejména v Krušných horách a částečně i v Slavkovském lese, jsou příznivé podmínky pro zimní sporty, pro jejichž provozování jsou k dispozici sjezdovky, běžecké trati a další zařízení. Pro sportovně založené osoby jsou k dispozici hřiště pro golf, in-line okruhy, tenisové kurty, bowling. V posledních letech se rozvíjí i síť cyklistických stezek. 


Nahoru Zpět Tisk
Nemos Ostrov vlajka Nemos Sokolov vlajka Nemos Ambulance vlajka
Copyright © 2020 NEMOS NET